الموت قزوین یا رودبار الموت منطقه تاریخی حومه شهر قزوین است. قلعه الموت یکی از منحصر به فردترین دژهای تاریخی ایران است که در منطقه رودبار الموت از توابع قزوین واقع شده است. یکی از شگفتی‌های قلعه حسن یا الموت، سیستم پیچیده آب رسانی آن است. دریاچه اوان الموت (ovan) از دیگر جاذبه های الموت قزوین است که به دلیل موقعیت ویژه اش چشم اندازی دیدنی را در ارتفاع ۱۸۱۵ متری از سطح دریا، برای علاقه مندان به طبیعت ایجاد کرده است.

دور تا دور قلعه الموت پرتگاه است و تنها راه ورود به قلعه در انتهای ضلع شمال شرقی است که « کوه هودکان » با فاصله‌ای نسبتاً زیاد بر آن مشرف است. یکی از شگفتی‌های قلعه حسن یا الموت، سیستم پیچیده آب رسانی با تنبوشه‌هایی به قطر ۱۰سانتی متر است که از چشمه کلدر آب را به دژ رسانده و درحوض‌های سنگی ذخیره می‌کرده‌اند. در جنوب شرقی قلعه، در میان شیب بسیار تندی که به پرتگاه‌های عمیق می‌رسد؛ حوضی در دل سنگ به ابعاد تقریبی ۵×۸ متر کنده‌ شده که هیچ گاه ازآب خالی نشده است.

موقعیت قلعه بر فراز صخره‌ای به بلندای ۲۱۶۳ متر از سطح دریا که بلندی صخره از زمین‌های پیرامون خود ۲۰۰ متر می باشد. طول قلعه حدود ۱۲۰ متر و پهنای آن بین ۱۰ تا ۳۵ متر متغیر است. این کوهستان از « نرمه‌گردن » شروع شده و به طرف غرب ادامه پیدا کرده است. صخره‌های پیرامون قلعه که رنگ سرخ و خاکستری دارند، در جهت شمال شرقی به جنوب غربی کشیده شده‌اند.

دریاچه زیبای اُوان در نیمه شمالی رودبار الموت، در دامنه کوه خشچال، در فاصله ۷۵ کیلومتری قزوین و در میان چهار روستای اوان، وربن، زواردشت و زرآباد شهر قزوین قرار دارد.

 

جزئیات سفر:

محل خروج / بازگشت میدان آرژانتین
زمان حرکت ۵:۰۰ صبح
زمان بازگشت تقریبا ۱۱:۰۰ شب
پوشیدن دارو و لوازم شخصی، کارت ملی برای مجردها، شناسنامه برای متاهلین، کرم ضدآفتاب، عینک آفتابی، کفش پیاده روی، لباس مناسب سفر
شامل
راهنمای  حرفه ای وعده های غذایی میان وعده
ورودیه (ها) بیمه حمل و نقل با اتوبوس
شامل نمی شود
شام

این تور از بهترین و مجرب ترین راهنمای تور بهره مند است.

 

شرایط خاص تور

 

سوغاتی های تور

 

وعده های غذایی و رستوران های

صبحانه یک روزه تور الموت قزوین در رستوران بین راهی اتوبان قم و به عهده تور است و ناهار به صورت غذای آماده ، همراه مسافران در کویر خواهد بود.

Additional information

مدت توریک روزه
سختی تورمعمولی
موقعیتایران ، قزوین؛ قزوین
محدودیت سنیبزرگسال
تاریخ تورهمه فصول
1

روز اول

مکانهای دیدنی.

– قلعه های الموت
– دریاچه اوان الموت

  • قلعه های الموت
  • دریاچه اوان الموت
قلعه های الموت

Tour Reviews

There are no reviews yet.

Leave a Review

Rating