کویر مرنجاب در شمال شهرستان آران و بیدگل در استان اصفهان قرار دارد. این کویر از شمال به دریاچه نمک آران و بیدگل، از غرب به کویر مسیله و دریاچه‌های نمک حوض سلطان و حوض مره، از شرق به کویر بند ریگ و پارک ملی کویر و از جنوب به شهرستان آران و بیدگل محدود می‌شود.

ارتفاع متوسط کویر مرنجاب از سطح آبهای آزاد در حدود ۸۵۰ متر می‌باشد. امنیت، اعتدال نسبی، تنوع جاذبه‌های گردشگری، تنوع گونه‌های جانوری و پوشش گیاهی مناطق کویری فضای مناسبی را جهت گردشگری و سرمایه‌گذاری در این منطقه فراهم نموده‌است و گردشگران بسیاری را به این منطقه می‌کشاند.

پیاده روی بر رمل های شنی، یکی از لذت بخش ترین تجارب سفر به کویر است. در تور یک روزه مرنجاب، جلوه هایی که رمل ها و تپه های شن به کویر می بخشند و بی کرانگی کویر نوازشگر چشمان مسافران ماژلان خواهد بود. مرنجاب با پوشش متنوع گیاهی کویری همچون گز و تاق مسافران بسیاری را به خود جلب می کند و یکی از معدود کویرهایی است که با فاصله ای اندک می توانید از رمل‌های شنی به کویر نمکی بروید. در این سفر از کاروانسرای مرنجاب، که مرواریدی در دل کویر است بازدید خواهیم داشت. دریاچه نمک از سمت مرنجاب، نمایشگر زیبایی های بیشتری است. طرح‌های چشم نوازی که نمک‌های دریاچه ساخته اند، چشم‌اندازی بی نظیر در دل کویر ساخته اند که بازدید از آن‌ها در تور مرنجاب برایتان هیجان انگیز خواهد بود.

 

جزئیات سفر:

محل خروج / بازگشت میدان آرژانتین
زمان حرکت ۵:۰۰ صبح
زمان بازگشت تقریبا ۱۱:۰۰ شب
پوشیدن دارو و لوازم شخصی، کارت ملی برای مجردها، شناسنامه برای متاهلین، کرم ضدآفتاب، عینک آفتابی، کفش پیاده روی، لباس مناسب سفر
شامل
راهنمای  حرفه ای وعده های غذایی میان وعده
حمل و نقل با اتوبوس بیمه
شامل نمی شود
شام

این تور از بهترین و مجرب ترین راهنمای تور بهره مند است.

 

شرایط خاص تور

با توجه به اینکه این تور، تماما در دل کویر پیاده‌روی و کویر نوردی داریم، لذا این سفر مناسب افراد بالای ۶ سال و زیر ۷۰ سال است.

 

سوغاتی های تور

سوغاتی های این تور حس و حال کویر و لذت از کویر است.

 

وعده های غذایی و رستوران های

صبحانه تور یک روزه کویر مرنجاب کاشان در رستوران بین راهی اتوبان قم و به عهده تور است و ناهار به صورت غذای آماده ، همراه مسافران در کویر خواهد بود.

Additional information

مدت توریک روزه
سختی تورمعمولی
موقعیتایران ، اصفهان؛ آران و بیدگل
محدودیت سنیبزرگسال
تاریخ تورهمه فصول
1

روز اول

مکانهای دیدنی.

– تپه‌های شن روان
– چاه دستكن
– درياچه نمک
– جزيره سرگردان
– چند ضلعی‌های كوير
– كاروانسرای شاه‌عباسی
– تجربه شب مانی در کویر

  • کویر مرنجاب ، تپه‌های شن روان
  • چاه دستكن
  • درياچه نمک
  • جزيره سرگردان
  • چند ضلعی‌های كوير
  • كاروانسرای شاه‌عباسی
  • تجربه شب مانی در کویر
کویر مرنجاب آران و بیدگل ، کاشان

Tour Reviews

There are no reviews yet.

Leave a Review

Rating