کویر ابوزیدآباد که در شهر ابوزیدآباد از توابع شهرستان آران و بیدگل استان اصفهان ایران است. ابوزیدآباد (نام محلی: بیزُوُی “Bizovoy”) و روستاهای اطراف آن در ۳۰ کیلومتری شرق (جنوب شرقی) کاشان و در ۳۵ کیلومتری شهر بادرود، در یک منطقه بیابانی (تپه‌های ماسه‌ای) در منطقه‌ای جلگه‌ای کم ارتفاع شهرستان آران و بیدگل واقع شده‌است. از آثار تاریخی ابوزیدآباد و بخش کویرات که کمتر به آنها اشاره شده می‌توان قلعهٔ سردار، کاروانسرا و قلعهٔ گرماب و قلعه و کاروانسرای سفیدآب را نام برد.

مردم این منطقه به گویش بیذوی صحبت می‌کنند که یکی از گویش‌ها در شاخهٔ زبان‌های ایران مرکزی است. نام این منطقه در زبان محلی، بیزُوُی می‌باشد و مردم آران و بیدگل و فارسی زبانان اطراف آران و بیدگل تا دلیجان آن را بوزآباد می‌خوانند. بوز در زبان دری زرتشتیان یزد به معنی «بوی» است؛ بنابراین بیزوی به معنی بوی آباد است.

 

جزئیات سفر:

محل خروج / بازگشت میدان آرژانتین
زمان حرکت ۵:۰۰ صبح
زمان بازگشت تقریبا ۱۱:۰۰ شب
پوشیدن دارو و لوازم شخصی، کارت ملی برای مجردها، شناسنامه برای متاهلین، کرم ضدآفتاب، عینک آفتابی، کفش پیاده روی، لباس مناسب سفر
شامل
راهنمای  حرفه ای وعده های غذایی میان وعده
حمل و نقل با اتوبوس بیمه
شامل نمی شود
شام

این تور از بهترین و مجرب ترین راهنمای تور بهره مند است.

 

شرایط خاص تور

 

سوغاتی های تور

 

وعده های غذایی و رستوران های

صبحانه تور یک روزه کویر ابوزیدآباد کاشان در رستوران بین راهی اتوبان قم و به عهده تور است و ناهار به صورت غذای آماده ، همراه مسافران در کویر خواهد بود.

Additional information

مدت توریک روزه
سختی تورمعمولی
موقعیتایران ، اصفهان؛ آران و بیدگل
محدودیت سنیبزرگسال
تاریخ تورهمه فصول
1

روز اول

مکانهای دیدنی.

– کویر ابوزیدآباد
– کاروانسرای ابوزیدآباد

  • کویر ابوزیدآباد
  • کاروانسرای ابوزیدآباد
کاروانسرای ابوزید آباد کاشان

Tour Reviews

There are no reviews yet.

Leave a Review

Rating