قمصر کاشان شهر جهانی گل و گلاب ، در شمال غرب استان اصفهان و جنوب شهرستان کاشان و به شکل دره‌ای با ابعاد تقریبی ۹ و ۵ کیلومتر است. گلاب و کیفیت گل محمدی بیشترین سهم را در شهرت قمصر دارند و هر سال خانهٔ کعبه با آن شسته می‌شود. به علت آب‌وهوا و خاک مناسب این شهر، گل محمدی آن مرغوبیت بسیاری دارد.

در سال‌های ۱۳۵۴–۱۳۵۲ نتیجه بررسی گل سرخ محمدی قمصر توسط کارشناسان بلغاری نشان داد که در مقایسه با نمونه‌های مشابه در دیگر نقاط کشور از ، گل سرخ محمدی قمصر ، از کیفیت بسیار بهتری برخوردار است. این مسئله موجب شده که برخی صنایع پیشرفتهٔ عطرسازی جهان به کاربرد اسانس عطر گل محمدی قمصر روی آورده‌اند. از شهرت جهانی گلاب و گل محمدی قمصر کاشان ، همین بس که هر ساله خانهٔ کعبه با آن شسته می‌شود.

کشف چند مسکوک در پای کوه‌های اشک در شمال شرقی قمصر، که قدمت آن‌ها حتی به زمان هخامنشیان می‌رسد، این فرض را تقویت می‌کند که احتمالاً قدمت قمصر کاشان به قبل از اسلام می‌رسد، هرچند در این باره با قطعیت نمی‌توان سخن گفت.

قمصر کاشان علاوه بر گلاب و عرقیات گیاهی ، محصولات دیگری هم دارد و عصاره یا عطر گل محمدی آن به کشورهای اروپایی صادر می‌شود. آلوچه یا گوجه‌سبز خشک شده از دیگر محصولات قمصر کاشان است. هر چند در گذشته محصولاتی چون جوزقند (الگ یا نوعی هلوی پوست‌کندهٔ خشک‌شده و پرشده با پودر بادام و هل و شکر و آرد نخودچی)، صابون محلی، قالی دست‌بافت ، در این شهر رواج داشته ولی در سال‌های اخیر تقریباً از رونق افتاده‌اند.

 

 

جزئیات سفر:

محل خروج / بازگشت میدان آرژانتین
زمان حرکت ۵:۰۰ صبح
زمان بازگشت تقریبا ۱۱:۰۰ شب
پوشیدن دارو و لوازم شخصی، کارت ملی برای مجردها، شناسنامه برای متاهلین، کرم ضدآفتاب، عینک آفتابی، کفش پیاده روی، لباس مناسب سفر
شامل
راهنمای  حرفه ای وعده های غذایی میان وعده
حمل و نقل با اتوبوس بیمه
شامل نمی شود
شام

این تور از بهترین و مجرب ترین راهنمای تور بهره مند است.

 

شرایط خاص تور

 

سوغاتی های تور

 

وعده های غذایی و رستوران های

صبحانه تور یک روزه قمصر کاشان در رستوران بین راهی اتوبان قم و به عهده تور است و ناهار به صورت غذای آماده ، همراه مسافران در کویر خواهد بود.

Additional information

مدت توریک روزه
سختی تورمعمولی
موقعیتایران ، اصفهان؛ کاشان ، قمصر
محدودیت سنیبزرگسال
تاریخ تورهمه فصول
1

روز اول

مکانهای دیدنی.

– باغ قمصر
– آبشار قمصر

  • باغ قمصر
  • آبشار قمصر
  • گلابگیری قمصر
قمصر کاشان

Tour Reviews

There are no reviews yet.

Leave a Review

Rating